DOPROVODNÝ PROGRAM

KREATIVNÍ TVOŘENÍ (WORKSHOPY)
   PRO MALÉ I VELKÉ NADŠENCE
MÓDNÍ PERFORMANCE
KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY A VÝSTAVY
DĚTSKÝ KOUTEK A POHYBOVÉ AKTIVITY
JÓGA PRO DĚTI I DOSPĚLÉ
OBČERSTVENÍ
 

Registrace - platba za workshopy probíhá přes červené rezervační tlačítko. Rezervace bez platby nebude provedena. Podrobnosti o workshopech a doprovodném programu naleznete níže. Přihlášení na workshop je možné stornovat nejpozději 7 dnů před zahájením workshopu - peníze Vám vrátíme
v kanceláři zlínského zámku. Při pozdějším stornu nebo nemoci peníze už nevracíme. Děkujeme za pochopení.

Platbu za workshopy lze uhradit i v kanceláři zlínského zámku. Pokud nebudou obsazeny kapacity workshopů, můžete se přihlásit na workshop před jeho zahájením.

 

*****
 

 

 

       *****        

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - WORKSHOPYBROŽE PRO KAŽDOU PŘÍLEŽITOST
9. 12., 10–12 hod., 320 Kč
Lektor: Kreativky
Vyrob si svou vlastní brož pro sebe nebo udělej krásný dárek pro blízkou osobu. Každý si vyrobí 2 brože (1 vánočního sobíka a 1 brož dle vlastního výběru
z dostupného materiálu). Veškeré potřebné nástroje a materiál budou připraveny a jsou zahrnuty v ceně.
a je zahrnut v ceně.

DRÁTOVÉ VÁNOČNÍ OZDOBY
9. 12., 13–15 hod., 320 Kč
Lektor: Marijenka.
Přijďte si vyrobit krásné vánoční ozdoby technikou drátování. Každý účastník
si vytvoří nejméně 2 ozdoby (1 ks ptáčka a 1 ks anděla), maximální počet ozdob není omezen v daném čase. Workshop je vhodný pro začátečníky a mírně pokročilé. Veškeré potřebné nástroje, šablona i materiál bude připraven a je zahrnut v ceně.

VÝROBA BLOKŮ S KOPTSKOU VAZBOU
10. 12., 10–12 hod., 320 Kč
Lektor: MU:RA
Při workshopu si vytvoříte vlastní blok/skicák s koptskou vazbou. Tento typ vazby se dá vázat s několika základními pomůckami. Koptská vazba (vazba bez výstuže) se využívala již v  Egyptě v 1. století n. l. Jedná se o výrobu knih/bloků pomocí sešití listů řazených nad sebou, chráněných silným kartonem. Workshop zvládne každý zájemce. V ceně jsou zahrnuty všechny potřebné pomůcky pro výrobu bloku
na místě.

BYLINNÉ SOVIČKY K PROVONĚNÍ DOMOVA
10. 12., 13–15 hod., 320 Kč
Lektor: Atelier-Koira-Kissa
Workshop je určen pro všechny věkové kategorie. Každý účastník si domaluje speciálními fixy na textil námi předem ušité sovičky z nebělené bavlněné látky. Tyto sovičky budou již ušité a naplněné dutým vláknem a sušenými bylinkami. Na výběr bude z několika druhů sušených bylinek. Pro ty, kteří nebudou chtít kreslit fixy, budeme mít připravené různobarevné vyšívací bavlnky a různé knoflíky - je tak možné si vyšít na sovičku vše dle vlastní představy nebo dle vzoru na místě. Sovička Vám bude sloužit jako voňavá dekorace pro Váš domov nebo k provonění šatní skříně. Během dvou hodin si můžete vyrobit neomezený počet soviček. Veškerý materiál potřebný k úpravě sovičky je zahrnut v ceně.

 

*****   

CELODENNÍ KREATIVNÍ TVOŘENÍ


MALOVÁNÍ NA SKLO A PORCELÁN (zejména pro děti)

 9. 12., 10–20 hod.,
10. 12,. 10–16 hod.,

100 Kč, každý další kus 50 Kč
Účast možná kdykoliv během dne. Fantazii a kreativitě se meze nekladou.
Z obyčejných porcelánových předmětů můžete během chvíle vytvořit zajímavé a originální kousky, které zútulní váš byt nebo poslouží jako dárek. Malování na porcelán je skvělou příležitostí, jak využít svůj volný čas. Malovat talířek, misku nebo hrníček můžete podle svých představ, nebo můžete použít připravené šablony. V ceně workshopu jsou barvy na sklo/porcelán a 1ks skleněného nebo porcelánového produktu. Také možnost dokoupení dalšího kusu za 50 Kč ke zdobení. (Každý další kus je možný platit na místě). Workshop pro děti
s případným doprovodem rodičů.


MALOVÁNÍ NA PLÁTĚNÉ TAŠKY (pro děti i dospělé)
  9. 12.,10–20 hod., 10. 12., 10–16 hod.
150 Kč - plátěná taška
200 Kč - plátěný batoh se stahovacími šňůrkami (počet omezen)
Účast na workshopu je možná kdykoliv během dne. Přijďte si vytvořit design vlastní tašky, kterou pak můžete někomu věnovat jako skvělý a originální dárek na vánoce. V ceně workshopu jsou barvy na textil a štětce pro všechny, co rádi tvoří sami, různé vzory a šablony pro méně odvážné, ale i spousta razítek pro tisknutí, prostě vše, co je k tomu potřeba, aby nebyla vaše kreativita omezena. Připraveny budou i krásné zažehlovací obrázky pro zájemce (40 kč/ks na místě).
Bavlněné tašky přírodní (i barevné, ale v omezeném množství) jsou o velikosti:
plátěná taška s dlouhým uchem - 41 x 38 cm, délka ucha 68 cm, přírodní barva
plátěná taška s krátkým uchem - 41 x 38 cm, délka ucha 37 cm, přírodní barva
plátěná taška malá - 26 x 22 cm, přírodní i barevné
plátěný batoh se stahovacími šňůrkami - 38 x 42 cm, přírodní barva

VÝROBA VÁNOČNÍHO PŘÁNÍ (pro děti i dospělé)
  9. 12.,10–20 hod., 10. 12., 10–16 hod., 50 Kč
Účast na workshopu možná kdykoliv během dne. Vyrobit si můžete originální vánoční (nebo narozeninové) přání. Bude připraven kvalitní papír včetně všech potřebných dalších nástrojů (barevných papírů, razítek pro tisknutí, nálepek, lepidel, nůžek, pastelek, voskovek, fixek aj.). Můžete si vyrobit 1 ks přání velikosti A5 nebo 2 ks přání velikosti A6. Pokud byste chtěli mít na vánočním přání i nějakou svou fotografii formou samolepky, můžete poslat fotografii na info@zlin-design.cz a samolepka bude pro Vás připravena přímo na workshopu (+ 30 Kč/ks) - vždy prosím uveďte na jakou velikost přání má být fotografie vytištěna (A5 nebo A6).
 

*****  
VÝSTAVY
 


PETR STANICKÝ
komentovaná prohlídka s autorem výstavy: 9. 12. 2017 v 15 hod.
komentovaná prohlídka s kurátorkou výstavy: 8. 2. 2018 v 17 hod.
Respektem k místu, jeho tradici a paměti jsou motivovány Stanického site-specific objekty.  Pro výstavu Zpřítomnění v Galerii Václava Chada Stanický vytvořil rozměrnější instalaci z pozinkovaných kovových sítí V místě. Vestavěná je do menšího sálu galerie, vyrůstá z pevně daných prostorových dispozic, které však rozpouští a rozehrává do tématu iluze, klamu a pomíjivosti. Prolínáním hmot a prostorových plánů, světelnými jevy, odrazy a odlesky, stejně jako faktem, že plastika je koncipována jako „stavba ve stavbě,“ je výchozí systém konstrukce přetaven v dekonstrukci.
NONSENS - inspirací
komentovaná prohlídka (zdarma): termín bude doplněn
Výstavu tvoří předměty ze sbírek členů Společnosti za Veselí veselejší.  V roli kurátora ji připravil brněnský výtvarník František Borovec, člen společnosti.
Výstava NONSENS inspirací je výstavou připravenou za účelem hledání smyslu v nesmyslu. Tvůrce objektů, výtvarné umělce, techniky, řemeslníky nebo hudebníky spojila touha formou hry a nadsázky uniknout z novodobého nevolnictví dnešní racionální a současně i iracionální společností. Vystavené exponáty zahrnují mimo jiné hudební nástroje, pomůcky pro pedagogiku, zdravovědu a sport, vynálezy, které nezměnily svět a práce vzniklé okouzlením nonsensem.

*****  

MÓDNÍ PERFORMANCE
termín bude doplněn
Ve 2. patře zlínského zámku bude připravena přehlídka módní tvorby Ateliéru Design oděvu UTB. Modely budou prezentovány formou performance a instalací jednotlivých kolekcí. Módní instalaci lze navštívit kdykoliv v jejím průběhu, není nezbytné zúčastnit se jí celé. Je koncipována tak, aby si všichni přišli na své.*****  

POHYBOVÉ AKTIVITY
V rámci Zlín Design Marketu jsme pro vás připravili ZDARMA i aktivity v Pohybového studia KINESIS. Registrace na jógu pro rodiče s dětmi i pro dospělé bude spuštěna 2 dny před zahájením Zlín Design Marketu.

DRÁHA PRO DĚTI
9. 12., 10 - 20 hod., 3. nadzemní patro
V hlavním sále studia KINESIS bude připravena pohybová dráha pro všechny děti. Přiveďte své děti, ať si protáhnou své tělo a ještě si užijí spoustu legrace. Přijít můžete kdykoliv, zde není potřeba si rezervovat místo.

JÓGA PRO RODIČE S DĚTMI DO 5 LET
9. 12., 15.30 hod - 16:30 hod., 3. nadzemní patro
Přijďte strávit pěkné chvíle s vašimi dětmi do naší lekce zaměřené na zdravý pohybový vývoj dětí od nejútlejšího věku. Máme tu cvičební pomůcky, hračky i přírodní pomůcky.

FYZIO JÓGA PRO DOSPĚLÉ
9. 12., 19 - 20 hod., 3. nadzemní patro
Kombinace moderní fyzioterapie a jógy. Cvičení podle vývojové kineziologie, které je účinné na mnoho strukturálních dysbalancí. Jednoduše řečeno, co zvládne dítě od narození do té doby, než začne chodit, se učíme zvládnout i my. Získáváte stabilní, zdravé a silné tělo se správnými pohybovými vzorci, které máme v sobě uloženy a na těchto lekcích se je snažíme oživit. Chcete se konečně cítit lépe, protáhnout a posílit celé tělo a odbourat bolesti zad a další zdravotní problémy? Přijďte si tuto jógu vyzkoušet.

Bližší informace o Pohybovém studiu Kinesis zde.

****

Výstavu tvoří předměty ze sbírek členů Společnosti za Veselí veselejší.  V roli kurátora ji připravil brněnský výtvarník František Borovec, člen společnosti.

Více zde: http://www.klubnovinaruzlin.cz/news/zlinsky-zamek-otevira-novou-expozici-nonsensovych-artefaktu/