DOPROVODNÝ PROGRAM 2018 

Registrace na workshopy probíhá na info@zlin-design.cz 
Registrace je platná do jedné hodiny před zahájením worshopu, jinak propadá. Platba probíhá na místě při vstupu na Zlín Design Market 2018.

       *****        

KREATIVNÍ TVOŘENÍ
 

GRAFICKÉ LISTY POMOCÍ LINORYTU
24. 11., 13 – 15 hod., 350 Kč
Naučte se vyrobit si vlastní grafický list, který může sloužit jako dárek. Na workshopu se seznámíte s grafickou technikou linorytu, od kresebného návrhu, přes rytí, až po následný tisk barvami na papír. Zkusit si můžete i tisk na lněné pytlíčky.
Workshop probíhá pod vedením M. Dlouhé /Makekaky/.


FOTOALBUM S JAPONSKOU VAZBOU
25. 11., 13 – 15 hod., 350 Kč
Naučte se svázat si vlastní fotoalbum pomocí základní japonské vazby. Z workshopu si odnesete vlastnoručně vyrobené fotoalbum ve formátu A5, ale i dovednost svázat si pomocí japonské vazby další, kdykoliv se vám začnou doma hromadit tištěné fotografie.
Workshop probíhá pod vedením MU:RA.


CELODENNÍ VÝTVARNÉ DÍLNY

VÁNOČNÍ POHLEDNICE
zdarma
Pro naše nejmenší umělce je připraven workshop tvorby vlastních vánočních pohlednic, které můžou být krásnou a hodnotnou pozorností pro nejbližší. Pohlednice se budou tvořit v herně pro děti.

MALOVÁNÍ NA SKLO A PORCELÁN
50 Kč
Pro všechny odvážné děti plné kreativních nápadů je připraveno malování na skleničky. Namalovat si můžete vlastní obrázek nebo využít našich šablon a dotvořit je. V ceně workshopu je 1 ks skleničky a potřeby na malování.

VÝROBA VÁNOČNÍHO PŘÁNÍ
50 Kč
Nejvíce potěší dárek, do něhož jste vložili vlastní čas a kreativitu. Potěšte své blízké krásným vánočním nebo novoročním přáním od srdce. V ceně workshopu je zahrnut papír a všechny další výtvarné pomůcky. Vyrobit si můžete 1 ks přání velikosti A5 nebo 2 ks přání velikosti A6. Workshop je především pro děti.

*****  
VÝSTAVY
 


NECHCI TĚ ZTRATIT
Výstava v Galerii Václava Chada seznamuje návštěvníky s tvorbou prof. Jindřicha Štreita  a jeho studentů – Ivany Šestákové , Petry Ocelkové  a Dominika Bachůrka působících na Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Každý z autorů másvůj zcela osobitý projev, avšak hlavním spojujícím prvkem výstavy jsou sociální interakce a mezilidské vztahy.
Prof. Jindřich Štreit, uznávaný dokumentární fotograf a pedagog, představuje soubor fotografií „Ze tmy na světlo“, který se věnuje mapování duchovní služby v českých věznicích. Ivana Šestáková se zabývá psychologickými portréty, její soubor „Matka“ dokumentuje vztah čtyř dětí k jejich matce. Petra Ocelková pracuje s neobvyklými mezilidskými vztahy s individuálním příběhem. Vystavované fotografie „Jedna, dvě,…“ návštěvníkům přiblíží vzájemný vztah dvou partnerek, a to subjektivním pohledem autorky. A Dominik Bachůrek pro zlínskou výstavu vytvořil soubor „První muž“, v němž se odráží jeho osobní a důvěrný vztah s otcem.

ČLOVĚK / MĚSTO
RUDOLF ČERVENKA
Fotografické snímky zlínského rodáka Rudolfa Červenky lze vnímat jako dokument historické doby normalizace a pohled na všední život tehdejšího obyvatele Zlína. Fotografie jsou vystaveny v chodbě třetího poschodí zámku.

 

*****  
MÓDNÍ PERFORMANCE

půda zlínského zámku
po celou dobu otevření ZDM 2018

Na půdě zlínského zámku bude připravena přehlídka módní tvorby ateliéru Design oděvu UTB. Modely budou prezentovány formou performance a instalací jednotlivých kolekcí. Módní instalaci lze navštívit kdykoliv v jejím průběhu, není nezbytné zúčastnit se jí celé. Je koncipována tak, aby si všichni přišli na své.

****

PREZENTACE
VELKÝ SÁL
přehlídka výrobků vybraných značek ze ZDM 2018 s živými modelkami

 

MDST APPAREL
sobota 24. 11., 10:30 hod.
Podnětem založení české značky Mdst Apparel byl životní sen vytvořit fungující lifestylovou značku spojenou s adrenalinovými sporty a hudbou, která přinese tak lidem vice než jen samotný produkt.
 
by Ann
sobota 24. 11., 11:30 hod.
Značku by Ann neseou šperky inspirované jednoduchými liniemi, barvami, přírodou a geometrickými tvary. Jedinečný nadčasový design a dokonalé opracování šperků podtrhnou osobnost každé ženy.
 
Malebnosti
sobota 24. 11., 13:30 hod.
U Malebností naleznete na pracovním stole spoustu kaněk od vodových barev a také skleničku s vodou, ve které štětce každým tahem roztančí pohyb stovky barev. Vlastní motivy malují ručně na textil i na svatební oznámení.
 
Wood Style
sobota 24. 11., 14:30 hod.
Výrobky Wood Style jsou inspirovány krásou přírody. Ať už se jedná o brýle, motýlky, opasky či jiné doplňky, každý kus je originál díky zručnosti českých tvůrců, ojedinělé kresbě dřeva a práci s moderními technologiemi.
 
želé
sobota 24. 11., 15:30 hod.
Podněty pro svou tvorbu hledá želé v přírodě. Posláním autorských šperků z polodrahokamů a chirurgické oceli je dodat pocit jedinečnosti. Šperky jsou surové, ale přitom zároveň i jemné. Výjimečné svou přirozenou nedokonalostí.
 
Zannia
sobota 24. 11., 16:30 hod.
Ženská elegance, jednoduchost a styl dámského oblečení vytvořeného v Česku podtrhuje preciznost v každém detailu. Charakteristické vlastnosti pro značku Zannia jsou barevnost, hravost a osobní přístup.
 
Samodílné skejty
sobota 24. 11., 17:30 hod.
Kus dřeva a přírodní olej. Kola na podvozcích jako nosný pilíř přírody. Samodílné skejty přinášejí sidewalk surfing na Moravu. Konečně! Proč tím topit, když se na tom dá jezdit?
 
 
Knihář
neděle 25. 11., 11:00 hod.
Knihář umožňuje čtenářům zaznamenat své osobní prožitky s knihami a spolu s nimi růst. Vychází z jednoduché a chytré metody záznamu knih. Je to designový kousek vyrobený z ekologického papíru s příměsí organických materiálů.
 
Gibon
neděle 25. 11., 14:00 hod.
Příroda, kterou můžete mít stále u sebe. Gibon jsou jedinečné šperky a módní doplňky v podobě motýlků či manžetových knoflíčků ze dřeva a pryskyřice. Svou tvorbu rozšířila značka i o trička s autorskou grafikou.
 
Yupky
neděle 25. 11., 15:00 hod.
Sukně vyvolávající závislost. Krátké, dlouhé, rovné, balonové, pestré či minimalistické.  Na prvním místě vždy precizně vyrobené. U Yupky si vybere svůj oblíbený kousek každá žena, bez ohledu na věk.

 
 
 
****
♥ KREATIVNÍ TVOŘENÍ (WORKSHOPY) 
   PRO MALÉ I VELKÉ NADŠENCE
♥ MÓDNÍ PERFORMANCE
♥ VÝSTAVY
 DĚTSKÁ HERNA
♥ PROGRAM
♥ DOSTUPNÉ VÁNOČNÍ DÁRKY
 OBČERSTVENÍ
****

 

Program ve Velém sále bude upřesněn.

****


 

Výstavu tvoří předměty ze sbírek členů Společnosti za Veselí veselejší.  V roli kurátora ji připravil brněnský výtvarník František Borovec, člen společnosti.

Více zde: http://www.klubnovinaruzlin.cz/news/zlinsky-zamek-otevira-novou-expozici-nonsensovych-artefaktu/